Ako si vybrat obalku

 

 

Výber správnej obálky je pre vašu korešpondenciu rovnako dôležitý ako výber správneho papiera.

 

Obálka poskytuje nielen ochranu pre obsah zásielky, ale podporuje tiež imidž vašej spoločnosti – použitím kvalitnej obálky jednoducho zvýšite hodnotu a prestíž toho, čo posielate.

 

Naša komplexná kolekcia obálok a obchodných tašiek WorldOffice je navrhnutá tak, aby vyhovovala požiadavkám každodennej poštovej potreby.

 

Na hromadné rozosielanie väčšieho počtu zásielok odporúčame použiť cenovo výhodné obálky a obchodné tašky z bieleného recyklovaného materiálu.

 

V našej ponuke nájdete tiež vysoko kvalitné švajčiarske obálky ELCO.

 

Naša ponuka je rozdelená podľa typu, formátu, gramáže použitého papiera a ďalších parametrov tak, aby ste ľahko našli to najlepšie riešenie pre vašu korešpondenciu.

 

 

1. TYP OBÁLKY

 

Výber správneho typu obálky alebo obchodnej tašky je dôležitý na maximálne využitie kapacity obálky a poštových nákladov.

 

OBÁLKA
Otváranie na dlhšej strane 2 uzatvárateľné klopy

OBCHODNÁ TAŠKA
Otváranie na kratšej strane 1 hlavná klopa

   
 

 

2. VEĽKOSŤ OBÁLKY

 

Pre váš ľahší výber uvádzame ukážku, ako skladať papier na dosiahnutie najčastejšie používaných formátov.

 

Bez ohľadu na to či ide o obálku, alebo obchodnú tašku, všetky rozmery uvádzame tak, že pri meraní je vždy klopa obálky hore.

 

Rozmer strany obálky, kde je umiestnená klopa, uvádzame ako druhý (B) údaj.

 

A – výška obálky
B – šírka obálky

 
 

 

 

 

3. VÝBER OKIENKA

 

Štandardné umiestnenie okienka na obálke sa používa k rozpoznaniu adresy na korešpondencii. Priehľadná fólia umožňuje čítať adresu bez použitia štítkov alebo otvárania obálky.

 

Pri obálkach s okienkom tiež uvádzame tieto rozmery:

 

A - výška okienka
B - šírka okienka
C - vzdialenosť okienka od ľavej alebo pravej strany
D - vzdialenosť okienka od spodného okraja

 

 

 

4. DRUHY LEPENIA

 

Samolepiace s krycou páskou - ľahký a komfortný spôsob zalepenia obálky! Jedna uzatváracia klopa, na ktorej je nanesená lepiaca vrstva. Lepiaca vrstva je krytá ochrannou strhávacou páskou, ktorá zabraňuje vyschnutiu lepidla a tiež chráni obálku pred nechceným zalepením.

 

Samolepiace - dve uzatváracie klopy natreté lepiacou vrstvou. Klopy sa prilepia jednoduchým otočením a pritlačením k sebe.

 

Obyčajné (navlhčovacie) - tieto obálky majú tradičnú metódu lepenia pomocou navlhčovacieho lepidla na klope obálky. Po navlhčení lepidla klopu jednoducho otočíte a zalepíte.

 

     

 

Samolepiace s krycou
páskou

 

Samolepiace

 

Obyčajné (navlhčovacie)

 

 

5. GRAMÁŽ PAPIERA

 

Plošná hmotnosť papiera sa vyjadruje v gramoch na meter štvorcový (g/m2). Všeobecne platí, čím vyššia hmotnosť, tým silnejšia, pevnejšia a kvalitnejšia obálka. Pokiaľ vyžadujete vyššiu kvalitu a pevnosť, odporúčame vyberať obálky s vyššou gramážou. Napr. niektoré obálky ELCO dodávame v gramážach 100 g/m2 a 120 g/m2.

 

Tovar so zľavou

Ajax čistiaci prostriedok 1l Flowers MIX - AKCIA

DP71452
ihneď k odberu
1,69 €
bez DPH
2,03 €
s DPH
1,50 €
bez DPH
1,80 €
s DPH

Newsletter

Prihláste sa k odberu

21000+

Produktov

1500+

Zakazníkov