Centrála BA: 0948 161 393
Pobočka BB: 0948 131 990
Pobočka VY: 0915 613 616
Pobočka RS: 0948 153 363
Pobočka Svit: 0948 688 188

Ako si vybrať obálku

 

Výber správnej obálky je pre vašu korešpondenciu rovnako dôležitý ako výber správneho papiera.

 

Obálka poskytuje nielen ochranu pre obsah zásielky, ale podporuje tiež imidž vašej spoločnosti – použitím kvalitnej obálky jednoducho zvýšite hodnotu a prestíž toho, čo posielate. Naša komplexná kolekcia obálok a obchodných tašiek WorldOffice je navrhnutá tak, aby vyhovovala požiadavkám každodennej poštovej potreby. Na hromadné rozosielanie väčšieho počtu zásielok odporúčame použiť cenovo výhodné obálky a obchodné tašky z bieleného recyklovaného materiálu. V našej ponuke nájdete tiež vysoko kvalitné švajčiarske obálky ELCO. Naša ponuka je rozdelená podľa typu, formátu, gramáže použitého papiera a ďalších parametrov tak, aby ste ľahko našli to najlepšie riešenie pre vašu korešpondenciu.

 

1. TYP OBÁLKY

Výber správneho typu obálky alebo obchodnej tašky je dôležitý na maximálne využitie kapacity obálky a poštových nákladov.

 

OBÁLKA
Otváranie na dlhšej strane 2 uzatvárateľné klopy

OBCHODNÁ TAŠKA
Otváranie na kratšej strane 1 hlavná klopa

   
 

 

2. VEĽKOSŤ OBÁLKY

Pre váš ľahší výber uvádzame ukážku, ako skladať papier na dosiahnutie najčastejšie používaných formátov.

Bez ohľadu na to, či ide o obálku, alebo obchodnú tašku, všetky rozmery uvádzame tak, že pri meraní je vždy klopa obálky hore.

Rozmer strany obálky, kde je umiestnená klopa, uvádzame ako druhý (B) údaj.

 

A – výška obálky
B – šírka obálky

 
 

 

 

 

3. VÝBER OKIENKA

Štandardné umiestnenie okienka na obálke sa používa k rozpoznaniu adresy na korešpondencii. Priehľadná fólia umožňuje čítať adresu bez použitia štítkov alebo otvárania obálky.

Pri obálkach s okienkom tiež uvádzame tieto rozmery:

A - výška okienka
B - šírka okienka
C - vzdialenosť okienka od ľavej alebo pravej strany
D - vzdialenosť okienka od spodného okraja

 

4. DRUHY LEPENIA

Samolepiace s krycou páskou - ľahký a komfortný spôsob zalepenia obálky! Jedna uzatváracia klopa, na ktorej je nanesená lepiaca vrstva. Lepiaca vrstva je krytá ochrannou strhávacou páskou, ktorá zabraňuje vyschnutiu lepidla a tiež chráni obálku pred nechceným zalepením.

Samolepiace - dve uzatváracie klopy natreté lepiacou vrstvou. Klopy sa prilepia jednoduchým otočením a pritlačením k sebe.

Obyčajné (navlhčovacie) - tieto obálky majú tradičnú metódu lepenia pomocou navlhčovacieho lepidla na klope obálky. Po navlhčení lepidla klopu jednoducho otočíte a zalepíte.

 

     

 

Samolepiace s krycou
páskou

 

Samolepiace

 

Obyčajné (navlhčovacie)

 

 

5. GRAMÁŽ PAPIERA

Plošná hmotnosť papiera sa vyjadruje v gramoch na meter štvorcový (g/m2). Všeobecne platí, čím vyššia hmotnosť, tým silnejšia, pevnejšia a kvalitnejšia obálka. Pokiaľ vyžadujete vyššiu kvalitu a pevnosť, odporúčame vyberať obálky s vyššou gramážou. Napr. niektoré obálky ELCO dodávame v gramážach 100 g/m2 a 120 g/m2.

21000+

Produktov

1500+

Zákazníkov

Prihláste sa k odberu newslettera

 

Sledujte nás

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac. Súhlasím